Solo Canoe |
OC1 Male (Advanced) |
1. Tom Brubach | 1:21:31 |
2. Conny Roussos | 1:23:14 |
3. Mike Robinson | 1:24:03 |
|
OC1 Male |
1. Lee Williams | 1:23:59 |
|
OC1 Male Masters |
1. Herman Schlimmer | 1:29:17 |
2. Mark Cerny | 1:32:17 |
|
OC1 Male Veteran (over 70) |
1. Dave Thomas | 1:24:06 |
|
OC1 Male Stubby Canoe |
1. V. R. Shackleford | 1:38:35 |
|
OC1 Poled Canoe |
1. Matt Swift | 1:32:03 |
|
|
Tandem |
OC2 Male Advanced |
1. Larry Lubbers & Bob Davis | 1:13:16 |
2. Ed Sharp & Kirk Havens | 1:13:29 |
OC2 Male Masters |
1. Kevin Shifflett & Dave Howard | 1:19:23 |
| OC2 Male |
1. Paul Mamros & David Duncan | 1:47:20 |
| OC2 Father/Son |
1. Greg and Zachary Grant | 1:25:51 |
2. Daniel and Paul Clemmer | 1:27:48 |
OC2 Mixed |
1. Natalie and John Deboer | 1:23:44 |
2. Vicki and David Kahler | 1:51:42 |
OC2 Father/Daughter |
1. Devon and Alaina Lively | 1:35:20 |
2. Chris and Sarah Dickens | 1:46:07 |
OC2 Mother/Son |
1. Karla and Kade Havens | 1:23:29 |
OC3 Father/Mother/Son |
1. Ethan, Sue and Sami Saliba | 1:40:15 |
| K2 Tandem Kayak |
1. Joyce and Clark Scott | 1:38:08 |
2. Kade and Todd Sorenson | 2:59:25 |
|
|
Solo Kayak |
K1 Junior |
1. Seth Lively | 1:35:26 |
2. Carter Graham | 2:02:05 |
| K1 Female (under 45) |
1. Brandi Van Matre | 1:34:30 |
2. Melissa Graham | 2:02:04 |
3. Heather Sorenson | 3:00:20 |
| K1 Female Masters (45+) |
1. Nancy Ronald | 1:41:12 |
2. Carol Tucker | 1:44:21 |
3. Karen Firehock | 2:02:28 |
| K1 Male (under 45) |
1. Dave Perault | 1:20:14 |
| K1 Male Masters (45+) Advanced |
1. Glen Chalkey | 1:20:04 |
2. Ron Tucker | 1:20:44 |
3. Ron Hartshorn | 1:28:44 |
| K1 Male Masters (45+) |
1. Scott Keaton | 1:21:20 |
2. Ed DeMasters | 1:23:27 |
3. Sam Keaton | 1:24:09 |
4. Jack Muhler | 2:08:09 |
5. Ron Soltan | 2:09:16 |
| K1 Male Downriver |
1. Dave Dolak | 1:18:12 |
| K1 Male Masters Downriver |
1. Tom Eick | 1:09:46 |
2. Rick Barnette | 1:17:44 |
3. Marek Payerin | 1:17:47 |
| K1 Male Sit-On-Top |
1. Jon Brandt | 1:45:44 |
2. Tim Lewis | 2:01:26 |
3. Richard Elder | 2:07:29 |
|
|